Lauko tenisas

  • Lauko tenisas sparčiai plito visoje šalyje ir per kelerius metus buvo pradėtas žaisti daugelyje Anglijos, Velso, Škotijos ir Airijos klubų. Tarp jų – Visos Anglijos lauko teniso ir kroketo klube, kuris 1877 m. Vimbldone įrengtoje aikštėje organizavo pirmąjį lauko teniso turnyrą. XIX a. devintuoju ir dešimtuoju dešimtmečiais teniso turnyrus jau rengė ne vien anglai. Pirmieji turnyrai įvyko Airijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir netgi už Atlanto vandenyno – JAV.

    Tuo metu rengtuose turnyruose dažniausiai dalyvaudavo tik vietos tenisininkai. Tačiau sparčiai didėjant teniso populiarumui ir gerėjant susisiekimo galimybėms, žaidėjai pradėjo važinėti į gretimose ar tolesnėse šalyse rengiamus turnyrus. Taip atsirado poreikis suderinti varžybų tvarkaraščius ir sukurti organizaciją, kuri rūpintųsi viso pasaulio teniso gyvenimu. Tai buvo padaryta 1913 m., kai dvylikos šalių atstovai susitiko Paryžiuje ir įkūrė Tarptautinę lauko teniso federaciją (ILTF).

  • Tenisas, lauko tenisas – XIX a. pradėtas žaisti rakečių sportas.[1] Jį žaidžia 2 arba 4 žaidėjai. Tikslas yra rakečių pagalba pasiųsti kamuoliuką į priešininko pusę taip, kad jis negalėtų jo atmušti. Pagrindiniai tenise yra Didžiojo kirčio turnyrai. 

  • Prenumeruok ir gauk 10% pirmam apsipirkimui

    Prenumeruok ir gauk 10% pirmam apsipirkimui prenumeruoti